Главная        Форум        Страны мира        Історія України        Знакомства   
 
Материки
 Главная

Европа
Азия
Африка
Северная Америка
Южная Америка
Австралия и океания

 Форум

Фильмы
Боевики
Комедии
Фантастика
Приключения
Детектив
Ужасы
Мистика
Триллер
Драма
Мелодрама
Мультфильмы
Сериалы
Документальные
Исторический
Discovery
Разное
Статистика
Друзья
форум о цветах и комнатных растениях
Реклама

Домен продается. info@traveltoday.com.ua

Балаклійський краєзнавчий музей

Кожне місто України може пишатися своїми музеями історичного, етнографічного, краєзнавчого, меморіального характеру. Балаклійський краєзнавчий музей - окраса і гордість міста Балаклія.

Окремі його колекції почали започатковуватись ще з вересня 1962 року, зокрема, це збірка матеріалів про життєвий і творчий шлях відомої оперної співачки 30-40-х років XX ст. Народної артистки УРСР, нашої землячки О.А.Петрусенко. Ці матеріали експонувались в кімнаті-музеї при районному Будинку культури. Згодом, крок за кроком, у 1979 році був створений музей на громадських засадах, якому в 1984 році було присвоєне звання «Народний». Через дев’ять років, в 1988 році, Балаклійському музею згідно з рішенням Ради Міністрів УРСР та за наказом Харківського облуправління культури був наданий статус державного - відділ Харківського історичного музею. З червня 2004 року Балаклійський краєзначий музей діє як окремий районний комунальний заклад.

Розміщується він у найстарішій будівлі Балаклії, пам’ятнику архітектури початку XIX століття.

Стара і сумна, а може, й романтична легенда пов’язана з цим будинком.Вона розповіддає про те, що у полковника Ново-Серпухівського полку Степанова, для якого і був збудований у 1817-1818 рр. цей будинок, була красуня-донька. Вона отримала хорошу освіту, знала кілька мов, мала неабиякий музичний хист.

Дівчина часто співала, виходячи на балкон свого будинку. Одного разу до неї долинула чарівна мелодія. Дівчина озирнулась і побачила вродливого юнака у військовій формі, який грав на сопілці. Їхні погляди зустрілись, і з першої ж миті між ними спалахнула іскра кохання. Закохані мріяли про своє щасливе майбутнє разом, але на шляху їхнього палкого почуття було багато перепон. І одна з них - різний соціальний стан молодих людей. Батько був проти, але донька ослухавшись його, продовжила зустрічатись зі своїм коханим і мріяла про одруження. Молоді люди були готові на все, навіть на втечу. Дізнавшись про це, батько розлютився і прийняв жорстоке рішення - навіки розлучити закоханих. Він замурував доньку у стінах будинку. З того часу, коли ніч чорним покривалом огортає місто у будинку, що зберігає таємниці сім’ї Степанових, звучить чарівна мелодія і лунає сумний дівочий спів... Свідком багатьох подій був цей будинок. За свою майже двовікову історію мав багатьох господарів. З 1989 року він гостинно відчиняє двері для відвідувачів Балаклійського краєзнавчого музею, який отримав тут свою постійну прописку.

Фонди музею налічують більше 8 тис. експонатів з різних періодів краю.

Щорічно музей відвідує більше 10 тис. чоловік.

В музеї працює три експозиції: «Етнографія рідного краю», «О.Петрусенко - видатна українська співачка», «Балаклійщина в роки Великої Вітчизняної війни» та постійнодіючі міні-виставки «Мій біль - Афганістан», «Історія однієї розкопки» (археологічні знахідки салтівської культури з могильника біля с.Червона Гусарівка Балаклійського району).

Щорічно в музеї та за його межами (закладах освіти, культури, медицини) працівники музею відкривають 10-15 виставок, на яких експонуються предмети з фондів музею, роботи місцевих фотомайстрів, художників, майстрів декоративно- прикладного мистецтва. В рамках співробітництва з музеями Харківської області Балаклійський краєзнавчий музей експонує виставки різних музеїв.

Експозиція «Етнографія рідного краю» дає уявлення про жителів слободи Балаклія сер.ХVІІ - поч.ХХ ст., їхній побут, одяг, промисли, вірування. В цій же експозиції представлені матеріали про відомого письменника Г.П.Данилевського, автора історичних романів і повістей «Сожженная Москва», «Княжна Тараканова» та інш.

Експозиція «О.Петрусенко - видатна українська співачка» присвячена життю і творчості оперної співачки, яка в 1900 році народилася в м.Балаклія. В музеї експонуються портрети співачки, її скульптурні зображення (роботи різних авторів), особисті речі, безліч фотографій. Великий інтерес викликають афіші про спектаклі та концерти з участю Народної артистки УРСР, кавалера ордена «Знак Пошани» О.А.Петрусенко.

Численні документи, фотокартки, листи, грамоти, нагороди, особисті речі, зброя, які розміщені в експозиції «Балаклійщина в роки Великої Вітчизняної війни» дають повну картину про бойові дії Радянської Армії та партизанських загонів на території Балаклійського району у період з жовтня 1941 року по вересень 1943 року, а також про участь наших земляків в Великій Вітчизняній війні.

Знайомство з експозиціями та виставками Балаклійського краєзнавчого музею стає справжнім відкриттям для відвідувачів.

Визначні пам'ятки України

  

Последние темы на форуме
Форум о цветах
Реклама
Реклама


Копирование метериалов на другие сайты запрещено!
Copyright © 2013-2017, TravelToday.com.ua